Сода кальцинована технічна, як і будь-яка сода, являє собою безбарвний кристалічний порошок або ж гранули. Поділяють таку соду на дві марки: А і Б, причому Б – більш поширена. Сода марки А являє собою гранули, а Б – порошок, який розчиняється в більшості розчинників.

Кальцинованій соді властива значна гігроскопічність. Коли вона поглинає воду, утворюється кисла сіль. Тому соду слід зберігати в сухому місці, в яке не попадає волога. Не бажано зберігати соду на відкритому повітрі. Окрім того, варто пам’ятати про пожежонебезпечність та вибухонебезпечність цієї речовини.

Кальцинована сода марки А знайшла своє використання у виробництві скла. Із неї роблять, зокрема, склоблоки, кришталь, піноскло. Окрім того, така сода застосовується у виготовленні мила, різних чистячих і миючих порошків. До миловарної галузі вона увійшла через те, що пом’якшує воду, добре видаляє жир, нейтралізує кислі речовини в стоках.

Сода марки Б має ширший спектр використання. Перш за все, вона є компонентом для виготовлення електровакуумного скла, яке через свій високий опір, вологостійкість та термічну міцність використовується для ізоляції ліній електропередач та різних частин електроприладів. В металургійній промисловості кальцинована сода марки Б застосовується у виробництві вольфраму, стронцію, цинку. Крім того, служить вона і для нейтралізації середовищ і дефосфації чавуну. В хімічній промисловості з такої соди отримуються жирні кислоти та певні види миючих засобів. Також можна говорити й про використання соди марки Б і у лакофарбовій, целюлозно-паперовій та нафтовій промисловості.

Звісно, у вищеописаних випадках застосовують кальциновану соду в доволі великих кількостях. У менших же кількостях вона часто використовується у домашньому господарстві. Справді, вона є ефективною для миття кахлю, чищення сантехніки, усунення нальоту вапна, пом’якшення води. Окрім того, за допомогою технічної соди можна відчищати значні забруднення на одязі при ручному та машинному пранні.
Такий спосіб підійде для бавовняної білизни та білизни з льону.

Не зайвим буде нагадати, що при роботі з содою варто одягати індивідуальні засоби захисту, як-от рукавички, адже при тривалій роботі з нею може розвиватись екзема і супроводжуватись сильним свербінням та мокнуттям шкіри.

Отже, у цій статті було продемонстровано, як багато застосувань має кальцинована сода. Купити її можна у компанії “Гал-Експоторг”, де пропонують великий вибір цього продукту від різних країн-виробників: Росії, Польщі, Узбекистану.