Спеціальна кормова артемівська сіль для тварин: для чого вона потрібна?

Ми знаємо, що постійне вживання солі у великих дозах не рекомендується для людини. Проте помилково вважати, що ці протипоказання стосуються і сільськогосподарських тварин. З’ясуймо ж, на які речовини багата сіль та що потрапляє до організму разом з її вживанням.

Сіль – це речовина прозоро-білуватого кольору, в якій містяться хлористий натрій та домішки солей калію, кальцію та магнію. Варто зауважити, що усі ці домішки наявні у крові худоби, адже потрапляють туди разом із їжею. У кормах, якими годують свійських тварин, немає солі. Саме тому її потрібно додавати до тваринного раціону, бо вона здійснює стимулюючу дію на травлення, поліпшує смак кормів.

Досвідчені господарі та фермери частенько залишають для худоби солонці у брикетах, до яких тварини мають доступ та злизують її за необхідності.

Що ж відбувається, коли в організмі не вистачає елементів, які дає сіль? В такому разі це може спричинити атонію передшлунків. Це, своєю чергою, означає, що худоба може втрачати апетит, відбувається процес схуднення та зниження молочної продуктивності.

Ветеринари розповідають про ознаки, якими тварина “сповіщає” про нестачу солі. Перше, що свідчить про “прохання” твариною солі, – це облизування нею Вашої руки або одягу. Якщо худоба лиже або гризе дерев’яні предмети, то це теж варто розглядати як потребу у вищезгаданій речовині. Крім того, якщо Ви спостерегли, що тварина п’є сечу, варто терміново принести їй солі.

Існує ще одна причина не обмежувати доступ тварини до солі. Всіляко демонструючи Вам, що вона хоче солі, худоба – а особливо це стосується телят та ягнят – може заковтнути посторонні предмети, зокрема шерсть та вовну, а це, як ми знаємо, дуже небезпечно.

Що робити, якщо тварина вже довгий час (близько 5-7 днів) не мала доступу до солі? В такому разі варто діяти поступово. Третину добової норми додавати в раціон протягом 3-5 днів. Потрібно пам’ятати, що домішування солі до кормів слід робити обережно, адже надто велика кількість солі теж може мати негативний вплив на тваринний організм.

Якщо йдеться про свиней та птицю, то тут свою обережність варто посилити ще більше, адже вони дуже тяжко переносять передозування сіллю. Воно може супроводжуватись слинотечею, блюванням, втратою чутливості, а в тяжких випадках – і серцевою недостатністю.

Варто пам’ятати, що тварини потребують правильного догляду й слід дбати про те, аби вони були достатньо забезпечені сіллю.

Замовити сіль для тваринництва в брикетах пропонує ТОВ “Гал-Експоторг”. Кормова артемівська сіль для тварин найдешевша у нас! Переглянути всі пропозиції можна в каталозі товарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Меню

Меню